Nieuwsoverzicht

Nieuwsoverzicht

  1. De VKiG zoekt een Verenigingsondersteuner / secretaresse voor 18 - 20 uur per week

    • 26-06-25

       

    Per 1 december ga ik genieten van mijn pensioen. Daar heb ik veel zin in. Ik hoop mijn opvolger goed te kunnen inwerken. Heb jij oren naar mijn leuke, afwisselende baan? Dit is wat we zoeken… 
    Lees meer
  2. Vacature klachtenfunctionaris bij Adrz in Goes

    • 19-06-25

    Wij zoeken een gedreven klachtenfunctionaris voor 24-32 uur per week die ons team komt versterken. Als klachtenfunctionaris ben je het aanspreekpunt voor patiënten en medewerkers bij klachten over onze zorgverlening. Jouw werk doet ertoe als klachtenfunctionaris. Zowel voor alle patiënten in Zeeland als voor bezoekers en natuurlijk je collega’s. Daarom kies je voor een baan bij Adrz.

    Lees meer
  3. Nieuwsflits juni 2025

    • 06-06-25

    Lees meer
  4. Update pilot VKiG community

    • 28-05-25

    Logo Procurios 2025Op de ALV van dit jaar is de VKiG online community gepresenteerd. Iedereen die bij de ALV was kon er meteen mee aan de slag. Hoe staat het nu met de community en wanneer kun jij er gebruik van maken?
    Lees hieronder de update en heb je vragen? Stel ze via info@vkig.nl.

    Lees meer
  5. ‘Een klacht verdient een goed gesprek’

    • 28-05-25

    De vereniging voor Klachtrecht geeft een eigen vaktijdschrift uit. Onlangs stond in dit tijdschrift een artikel van de skge (Stichting Klachten en Geschillen Eerstelijnszorg), een organisatie die onder andere klachtenfunctionarissen levert voor de eerstelijnszorg.
    Jiske Prinsen, directeur van de skge, vertelt in het artikel waar het bij klachten in de gezondheidszorg om draait en wat de rol van de klachtenfunctionaris is.

    Lees meer
  6. Vacature klachtenfunctionaris in de zorg / jurist bij CBKZ in Gorinchem

    • 21-05-25

    Zie jij jezelf als jurist werken binnen het dynamische werkveld van bemiddeling en klachtbehandeling in de zorg? Ben je nieuwsgierig naar de klacht achter de klacht? Lijkt het je leuk om bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van ons bureau? Dan is CBKZ op zoek naar jou!

    Lees meer
  7. De verdieping 3: Interview met klachtenfunctionaris Daniëlle Brinkers

    • 02-05-25

    Daniëlle Brinkers-Wildschut werkt vanuit haar bedrijf INITIUM voor verschillende zorgorganisaties in Brabant. Een gesprek over ‘ondernemen in onvrede’: Over luisteren en van onvrede naar actie gaan.

    Lees meer
  8. Vacature klachtenfunctionaris bij KNMT

    • 17-04-25

    Logo KNMT 2025

    We zijn voor het team Klachtenservice op zoek naar een Klachtenfunctionaris zorg ( 28 uur). 

    Als klachtenfunctionaris weet je dat iedere klacht anders is. Zowel de patiënt, de inhoud van de klacht als ook de behandelaar leveren iedere keer weer een unieke samenstelling. Denk je bij de start van een bemiddelingstraject nog 'dit lijkt een simpele klacht, het gaat maar om een laag bedrag', kan deze alsnog bij de geschilleninstantie mondzorg belanden doordat er toch meer lijkt te spelen.

    Maar ook de inhoud van een gesprek varieert. Soms zijn onze gesprekken erg zakelijk, het volgende moment ben je het luisterende oor voor de persoonlijke problemen van de patiënt. Meer dan eens schiet een tandarts vol, omdat deze naar beste kunnen iemand heeft proberen te helpen en de klacht als klap in het gezicht aanvoelt. Het zijn soms lastige gesprekken, maar ook dat zorgt voor de variatie en uitdaging in ons vak.

    We hebben een fijn team van klachtenfunctionarissen, waarvan Joke na vele jaren met welverdiend pensioen gaat. Daarom zoeken we een nieuwe klachtenfunctionaris: een kei in gespreksvoering die op effectieve wijze partijen tot oplossingen weet te laten komen.

    Lees meer
  9. Afscheid van bestuurslid Caroline Panis

    • 16-04-25

    Tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) van 4 april 2025 nam Caroline Panis na 8 jaar afscheid als bestuurslid met de portefeuille Deskundigheidsbevordering. Mariella Swart neemt het stokje over.
    Caroline heeft de afgelopen jaren een grote bijdrage geleverd aan de professionalisering van het vak van de klachtenfunctionaris en de vereniging.

    Lees meer
  10. Afscheid van voorzitter Marlout Corba

    • 16-04-25

    Tijdens de Algemene Ledenvergadering  (ALV) van 4 april 2025 nam Marlout Corba na 12½ afscheid als extern voorzitter van de VKiG. Joyce Dunnewold neemt haar rol als intern voorzitter over.
    We hebben in de afgelopen jaren veel aan Marlout te danken.

    Lees meer